Naujienos

„Namas ir aš“ redakcija jau septintą kartą  kviečia architektus, interjero dizainerius ir kraštovaizdžio architektus pristatyti savo naujausius darbus. Geriausius išrinks nepriklausoma komisija ir interneto lankytojai. 

LKAS  valdybos narys Alvydas Mituzas siunčia padėkos žodžius kolegoms. 

Nostalgija, empatija ir viltis (Nostalgia, Empathy and Hope) – tokiu pavadinimu britų Istorinių parkų fondo (The Historic Gardens Foundation) žurnalo Historic Gardens Review (liet. Istorinių parkų apžvalga) 2018 m. lapkričio numeryje išspausdintas grafų Tiškevičių giminės atstovės, Vladislovo Tiškevičiaus proanūkės Lalos (Klaros) Wilbraham straipsnis, pasakojantis apie  Edouard‘o André Lentvaryje sukurtą parką. Straipsnio autorė viešėjo Lietuvoje dalyvaudama 2017 m. rudenį Trakų Vokėje vykusioje tarptautinėje kraštovaizdžio architektūros konferencijoje, skirtoje René André 150-osioms gimimo ir 75-osioms mirties metinėms.

Portalas 15min.lt publikuoja (2019-01-17) kraštovaizdžio architekto Liucijaus Dringelio „vertingus patarimus“. Pateikiame jų ištrauką. Autorius negaili ironijos ir sarkazmo. Nusipelnėme...

2019 m. sausio 12 d. popietę kraštovaizdžio architekto Alvydo Mituzo draugai, bičiuliai, bendradarbiai, giminės rinkosi į jo 70-mečio sukakčiai skirtą susitikimą ir pobūvį Vilniaus klubo (buv. Umiastovskių) rūmuose (Trakų g. 2, Vilniuje). Susitikime buvo pristatytas originalus leidinys Kraštovaizdžio ir žmogaus architektūrinės atodangos. Žengiant architekto Alvydo Mituzo keliu (2019; sudarytoja ir tekstų autorė Ina Dagytė Mituzienė; leidinio grafinis dizainas Kamilės Lisauskaitės; įvadinis straipsnis dr. Gintaro Stauskio ir dr. Inos Dagytės Mituzienės). Susirinkusiųjų pašlovintam ir pagerbtam jubiliatui buvo įteikti nauji pripažinimo ženklai – Vilniaus miesto mero padėka ir LKAS garbės žymuo (Nr. 10) „Už nuopelnus  Lietuvos kraštovaizdžio architektūrai“. Renginį vedė architektai Leonardas Vaitys ir prof. dr. G. Stauskis, komunikacijos specialistė dr. I. Dagytė Mituzienė.

2019 m. sausio 8 d. ilgamečiam LKAS valdybos nariui, buvusiam LKAS pirmininkui (2014–2017) Alvydui Mituzui sukanka 70 metų. Sveikiname kraštovaizdžio architektą  su gražiu gyvenimo jubiliejumi, džiaugiamės nuveiktais darbais, linkime ąžuolo tvirtybės ir ilgų kūrybos metų.

2018 m. gruodžio pradžioje įsteigta ir Juridinių asmenų registre įregistruota  Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė (KŽEG), veikianti pagal Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymą. Veiklą pradedančios naujos asociacijos steigėjai – Lietuvos universitetų botanikos sodų asociacija, Lietuvos arboristų asociacija (LARA) bei „UAB Arbovita ir Ko“. Asociacijos nariu jau tapo ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK).  Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupės direktoriumi tapo miškų ūkio inžinierius, LKAS asocijuotas narys Steponas Deveikis. Į naujos asociacijos valdybą išrinkti LARA pirmininkas Renaldas Žilinskas (valdybos pirmininkas), dr. Remigijus Bakys (KMAIK), dr. Nerijus Jurkonis (VDU). 

Visiems LKAS interneto svetainės lankytojams linkime linksmų, ramių švenčių ir  sėkmingų 2019-ųjų metų.

Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga su kitais organizatoriais kviečia į konferenciją „Šiandieninės miesto želdynų problemos ir perspektyvos“,  kuri vyks 2018 m. gruodžio 4 d. 13.00 val. Jonavos Kultūros centro Mažojoje salėje, Žeimių g. 15, Jonavoje. Renginys skirtas plačiajai visuomenei, želdinių specialistams, architektams ir savivaldybių tarnautojams. 

Tarp nesibaigiančių klausimų, kas yra kraštovaizdžio architektas ir koks yra jo realus vaidmuo kuriant privačią ir viešąją aplinką, ryškėja suvokimas, kuris gali, o gal net ir savotiškai privalo, padėti naujai apibrėžti profesiją ir jos tikslus. Neužtenka turėti puikių želdynų planavimo, aplinkotvarkos, inžinerijos pagrindų. Netgi lokaliai sprendžiant sodų planavimo aspektus, reikia analizuoti ir suprasti pasaulinę gamtos raidą ir šiandien aktualią problematiką.

Puslapiai