Seulas pasirinko įspūdingą Lietuvos architektų projektą

Seulas  pasirinko įspūdingą Lietuvos architektų projektą

Lietuvos architektų KILD komandos – Ivane Ksnelašvilio, Petro Išoros, Onos Lozuraitytės ir Dominyko Daunio – projektas parinktas 60 m ilgio pėsčiųjų tiltui  įrengti pietinėje Seulo dalyje. Tiltas drieksis virš 11 juostų greitkelio ir sujungs abipus jo esančius kalnų masyvus. Viešai skelbiamais duomenimis, architektūrinės dalies konkurso laimėtojams numatyta 360 tūkst. svarų (apie 411 tūkst. eurų) vertės sutartis.

KILD architektai Seulo konkurso komisijos simpatijas pelnė pasiūlydami įspūdingą Pietų Korėjos gamtos įkvėptą sprendimą. Pėsčiųjų tilto projektas parengtas derinantis prie šios Azijos šalies kraštovaizdžio. Žiūrint į projekto atvaizdą, susidaro įspūdis, lyg tai būtų natūraliai susiformavęs takas virš greitkelio, „įrėmintas“ šiuolaikinės tilto konstrukcijos. Projektas pritaikytas tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Tai patogus takas pėstiesiems ir šalia sukurtas natūralaus kraštovaizdžio ruožas, kuriuo virš greitkelio galės keliauti gyvūnai. Horizontalioji tilto dalis skirta žmonėms pereiti iš vienos parko zonos į kitą, o dalis su nuolydžiu, atkartojanti kalno reljefą, skirta susijungti dviem abipus greitkelio esančioms ekosistemoms. Tiltą numatoma apželdinti vietine augalija: medžiais, krūmais ir žolėmis. Projekte daug dėmesio skirta gyvūnus maistu viliojantiems ir jiems pastogę kuriantiems medžiams ir krūmams – numatytos bent penkios vietinių ąžuolų rūšys, lazdynai, ilgaspyglės korėjinės pušys.


KILD grupės pasiūlytas  tilto projektas Seulo apylinkėse. Projekto autorių vizualizacija

Lietuvos architektų projektas – dalis Seulo „žaliojo žiedo“ programos. Tai kompleksinis urbanistinis projektas, kuriuo Pietų Korėjos sostinėje siekiama diegti inovatyvius architektūrinius sprendinius, derančius tiek su žmogaus veikla, tiek su gamta. Pagrindinis „žaliojo žiedo“ tikslas – sujungti miesto žaliąsias erdves taip, kad gyventojai galėtų nenutrūkstamai keliauti „žaliaisiais koridoriais“.

Daugiau apie šį projektą: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/triumfas-seulas-renkasi-ispudinga-lietuvos-architektu-projekta-973-817162

LKAS informacinė tarnyba, 2017-06-28