Profesorius Petras Grecevičius skaitė paskaitą „Skulptorių namuose“

Profesorius Petras Grecevičius skaitė paskaitą „Skulptorių namuose“

2018 m. vasario 23 d. Vilniuje, „Skulptorių namuose“ – Šv. Jono galerijoje (Šv. Jono g. 11) mūsų kolega, Klaipėdos universiteto Menų akademijos Architektūros, dizaino ir dailės katedros vedėjas, Architektūros, urbanistikos ir dizaino centro „Baltijos kraštovaizdžiai“ vadovas, LKAS garbės ženklo „Už nuopelnus Lietuvos kraštovaizdžio architektūrai“ kavalierius (2015), architektas ir kraštovaizdžio architektas prof. dr. Petras Grecevičius skaitė paskaitą apie Kinijos ir Pietų Korėjos  kraštovaizdžio formavimo meno ir skulptūros sąsajas.

Profesorius, skaitęs pranešimus tarptautinėse konferencijose, parašęs mokslinių straipsnių, vienas ir su bendraautoriais laimėjęs daugiau kaip 20 įvairaus lygio premijų architektūros ir kraštovaizdžio architektūros konkursuose (1974–2014), Šiaurės Kinijos Jinzhou mieste su kolegomis sukūręs Baltų kultūros parką (2010–2013), kuris pelnė tarptautinį apdovanojimą, pastaruoju metu ypač domisi Japonijos, Kinijos, Korėjos kraštovaizdžio formavimo ir parkų meno tradicijomis.

Prelegentas, keliavęs po Rytų Azijos šalis ir sukaupęs įdomią parkų meno ir skulptūrų viešose erdvėse medžiagą, pasidalino savo įžvalgomis ir įspūdžiais, apžvelgė Pekino Šanchajaus, kitų Kinijos miestų, Pietų Korėjos sostinės Seulo skulptūros meno tradicijas ir tendencijas. Kinijoje, Korėjoje skulptūros menas yra sudėtinė aplinkumos formavimo dalis, o skulptūros „įrašymas“ į kraštovaizdį, aplinkumą visada lydimas kraštovaizdžio architekto prisilietimo  ir patarimų. Tokia skulptoriaus ir kraštovaizdžio architekto kūrybinio bendradarbiavimo  tradicija turėtų būti ugdoma ir Lietuvoje.  

 „Kartais kraštovaizdžio architektai, kurie daug jautriau žiūri į aplinką, gali pagelbėti skulptoriams organiškai „įrišti“ skulptūrą į aplinkinį kraštovaizdį, miesto kvartalo ar parko erdvę. Bendradarbiavimas gali pasiūlyti puikių sprendimų“, – teigė Aušra Jasiukevičiūtė ir Daumantas Kučas, Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skulptorių sekcijos entuziastai ir renginio organizatoriai. Gal būt ši meno kūrėjų diskusija ir bendradarbiavimo nuostatos turės tęsinį kūrybiniuose vasaros pleneruose.   

LKAS informacinė tarnyba, 2018-02-26