Pleneras Kurtuvėnuose. Parodos atidarymas ir diskusija vyks rugpjūčio 4 d. popietę

Pleneras Kurtuvėnuose. Parodos atidarymas ir diskusija vyks rugpjūčio 4 d. popietę

2018 m. liepos 28 d. Kurtuvėnuose, globojami Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos ir iš dalies finnasuojami Lietuvos kultūros tarybos, susirinko dailės (tapybos, skulptūros) ir kraštovaizdžio architektūros plenero „Vietos dvasia ir vietos matymas 2018“ dalyviai. 

Šalia Ventos ir Dubysos vandenskyros slėnio ir senojo šių upių kanalo įsikūręs Kurtuvėnų miestelis – senojo dvaro ir regioninio parko centras – kupinas etnografinio žavesio ir istorijos, kultūros paslapčių, kurias plenero dalyviams atrasti ir pažinti padeda Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos vadovas Rimvydas Tamulaitis ir vyriausiasis specialistas kraštotvarkininkas Darius Ramančionis, kiti specialistai. Girnikų šventkalnis, senasis Ventos ir Dubysos upynų perkasas (1825–1831), apylinkių kraštovaizdžio daugiaplanės panoramos ir reljefo formos, Kurtuvėnų, Šaukėnų ir kitų dvarų parkai teikia paskatų meninei kūrybai. 

Plenero darbų paroda bus atidaroma Kurtuvėnų dvaro svirno (Parko g. 2) ekspozicijų salėje 2018 m. rugpjūčio 4 d. (šeštadienį), 16 val. Tuo pat metu vyks trumpa diskusija (seminaras) apie skulptūros, plastinio meno akcentų vietą ir svarbą istoriniuose parkuose. Renginyje kviečiami dalyvauti LKAS nariai, aplinkinių savivaldybių administracijų kraštovaizdžio architektūros, kultūros paveldo apsaugos, regioninių parkų direkcijų specialistai. Dalyvavimas renginyje nemokamas. Plenero organizatoriai ir dalyviai maloniai laukia jūsų dėmesio.

LKAS informacinė tarnyba, 2018-07-31