Sveiki atvykę į LKAS.lt

Dar nebuvo sukurtas turinys pirmam puslapiui.

10/16/2018

Tarptautinė konferencija „Kraštovaizdžio architektūra Baltijos šalyse – šimtmečio retrospektyva ir ateities perspektyvos“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo ir kitų Baltijos valstybių šimtmečio sukakčiai pažymėti, sulaukė akademinės ir profesionalų bendruomenių dėmesio. Konferencijos organizatoriai – Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga (LKAS), Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU), Klaipėdos universitetas (KU) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – kvietė platesnės tarpdisciplininės diskusijos kraštovaizdžio architektūros, teritorijų planavimo, urbanistikos, menotyros, kraštotvarkos specialistus, akademinės bendruomenės atstovus,  sudarė jiems sąlygas publikuotis pasirinktuose mokslo darbų leidiniuose. 

10/04/2018

2018 rugsėjo 6–7 d. Londone vyko Jungtinės Karalystės kraštovaizdžio instituto (Landscape Institute ) kartu su Europos kraštovaizdžio architektų sąjunga (IFLA Europe) ir Grinvičo universitetu (University of Greenwich) organizuota konferencija „Kraštovaizdžio vertinimas: sujungiant žmones, vietą ir  gamtą“ (Valuing Landscape: Connecting people, place and nature). Konferencijoje dalyvavo trys Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos nariai: Mantas Pilkauskas (LKAS pirmininkas, ASU), Ramunė Sanderson (Terra Firma LT), prof. dr. Gintaras Stauskis (VGTU).

08/29/2018

Kraštovaizdžio architektūros veiklos sritis apima ne tik estetinį aplinkos kūrimą, bet ir miestų plėtros problemas, ekologiją ir istorijos įamžinimą. Pasak kraštovaizdžio architektūros specialistų, susirūpinimas savo aplinka – augančio visuomenės demokratiškumo ženklas, o miestai, atkurdami viešąsias erdves, turėtų atskleisti ir jų istoriją. Taip apie kraštovaizdžio architektūros praktikas kalba ekspertai, šią savaitę diskutuosiantys Vilniaus Gedimino technikos universitete vykstančioje konferencijoje „Globalūs ir lokalūs kraštovaizdžio iššūkiai“. Trijų kraštovaizdžio architektūros profesorių – lietuvio Gintaro Stauskio, vokiečio Fritzo Auwecko ir olando Jeroeno de Vrieso – mintys cituojamos Jurgos Bakaitės straipsnyje „Baigėsi laikai, kai architektai žino, ko reikia visuomenei“  portale bernardinai.lt  (2018-08-28).

 

08/27/2018

Reformatų sodas bus atkurtas pagal vilniečių ir architektų kartu ištobulintą planą – tokia žinia buvo perduota 2018-08-27 d. popietę. Apie tai skelbia Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapis, kiti interneto portalai.

08/27/2018

EULAND-21 projekto konferencijos, kuri vyks 2018 m. rugpjūčio 31 d. VGTU Architektūros fakultete, dalyvių registracija pratęsiama iki rugpjūčio 30 d. 12 val. Patikslinta konferencijos programa.

 

08/18/2018

Parengtame Reformatų sodo tvarkymo projekto plane šiaurinėje dalyje projektuojamas tako ovalas. Jis juosia tankų viduramžį liepyną ir vakaruose užlipa ant Vilnios slėnio šlaito. Tuo tarpu dabar išlikę takai eina tiesiai prie laiptų, yra paprasti ir patogūs. Ovalas gerokai sukomplikuotų pėsčiųjų judėjimą.

Sodo projekte labai svarbu išryškinti ir pažymėti buvusių kapinių plotą, nekreipiant dėmesio į tai, kad dalis palaidotųjų kaulų 1983 m. buvo iškasta ir išvežta. Šį plotą reikėtų pažymėti... 

08/16/2018

2018 m. vasaros pabaigą vainikuos tarptautinis renginys Vilniaus Gedimino technikos universitete  – dvidešimt kraštovaizdžio architektūros studentų ir tuzinas dėstytojų bei šios profesijos praktikų iš Estijos, Vengrijos, Lenkijos, Olandijos, Vokietijos ir kitų šalių paskutinę rugpjūčio savaitę gilins profesinius įgūdžius Vilniuje, VGTU Architektūros fakultete.  2018-08-31 organizuojama atvira konferencija, kurioje kviečiami dalyvauti visi Lietuvos kraštovaizdžio architektai.