Sveiki atvykę į LKAS.lt

Dar nebuvo sukurtas turinys pirmam puslapiui.

02/15/2019

„Namas ir aš“ redakcija jau septintą kartą  kviečia architektus, interjero dizainerius ir kraštovaizdžio architektus pristatyti savo naujausius darbus. Geriausius išrinks nepriklausoma komisija ir interneto lankytojai. 

01/22/2019

LKAS  valdybos narys Alvydas Mituzas siunčia padėkos žodžius kolegoms. 

01/21/2019

Nostalgija, empatija ir viltis (Nostalgia, Empathy and Hope) – tokiu pavadinimu britų Istorinių parkų fondo (The Historic Gardens Foundation) žurnalo Historic Gardens Review (liet. Istorinių parkų apžvalga) 2018 m. lapkričio numeryje išspausdintas grafų Tiškevičių giminės atstovės, Vladislovo Tiškevičiaus proanūkės Lalos (Klaros) Wilbraham straipsnis, pasakojantis apie  Edouard‘o André Lentvaryje sukurtą parką. Straipsnio autorė viešėjo Lietuvoje dalyvaudama 2017 m. rudenį Trakų Vokėje vykusioje tarptautinėje kraštovaizdžio architektūros konferencijoje, skirtoje René André 150-osioms gimimo ir 75-osioms mirties metinėms.

01/18/2019

Portalas 15min.lt publikuoja (2019-01-17) kraštovaizdžio architekto Liucijaus Dringelio „vertingus patarimus“. Pateikiame jų ištrauką. Autorius negaili ironijos ir sarkazmo. Nusipelnėme...

01/16/2019

2019 m. sausio 12 d. popietę kraštovaizdžio architekto Alvydo Mituzo draugai, bičiuliai, bendradarbiai, giminės rinkosi į jo 70-mečio sukakčiai skirtą susitikimą ir pobūvį Vilniaus klubo (buv. Umiastovskių) rūmuose (Trakų g. 2, Vilniuje). Susitikime buvo pristatytas originalus leidinys Kraštovaizdžio ir žmogaus architektūrinės atodangos. Žengiant architekto Alvydo Mituzo keliu (2019; sudarytoja ir tekstų autorė Ina Dagytė Mituzienė; leidinio grafinis dizainas Kamilės Lisauskaitės; įvadinis straipsnis dr. Gintaro Stauskio ir dr. Inos Dagytės Mituzienės). Susirinkusiųjų pašlovintam ir pagerbtam jubiliatui buvo įteikti nauji pripažinimo ženklai – Vilniaus miesto mero padėka ir LKAS garbės žymuo (Nr. 10) „Už nuopelnus  Lietuvos kraštovaizdžio architektūrai“. Renginį vedė architektai Leonardas Vaitys ir prof. dr. G. Stauskis, komunikacijos specialistė dr. I. Dagytė Mituzienė.

01/07/2019

2019 m. sausio 8 d. ilgamečiam LKAS valdybos nariui, buvusiam LKAS pirmininkui (2014–2017) Alvydui Mituzui sukanka 70 metų. Sveikiname kraštovaizdžio architektą  su gražiu gyvenimo jubiliejumi, džiaugiamės nuveiktais darbais, linkime ąžuolo tvirtybės ir ilgų kūrybos metų.

01/04/2019

2018 m. gruodžio pradžioje įsteigta ir Juridinių asmenų registre įregistruota  Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė (KŽEG), veikianti pagal Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymą. Veiklą pradedančios naujos asociacijos steigėjai – Lietuvos universitetų botanikos sodų asociacija, Lietuvos arboristų asociacija (LARA) bei „UAB Arbovita ir Ko“. Asociacijos nariu jau tapo ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK).  Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupės direktoriumi tapo miškų ūkio inžinierius, LKAS asocijuotas narys Steponas Deveikis. Į naujos asociacijos valdybą išrinkti LARA pirmininkas Renaldas Žilinskas (valdybos pirmininkas), dr. Remigijus Bakys (KMAIK), dr. Nerijus Jurkonis (VDU).