Sveiki atvykę į LKAS.lt

Dar nebuvo sukurtas turinys pirmam puslapiui.

01/16/2019

2019 m. sausio 12 d. popietę kraštovaizdžio architekto Alvydo Mituzo draugai, bičiuliai, bendradarbiai, giminės rinkosi į jo 70-mečio sukakčiai skirtą susitikimą ir pobūvį Vilniaus klubo (buv. Umiastovskių) rūmuose (Trakų g. 2, Vilniuje). Susitikime buvo pristatytas originalus leidinys Kraštovaizdžio ir žmogaus architektūrinės atodangos. Žengiant architekto Alvydo Mituzo keliu (2019; sudarytoja ir tekstų autorė Ina Dagytė Mituzienė; leidinio grafinis dizainas Kamilės Lisauskaitės; įvadinis straipsnis dr. Gintaro Stauskio ir dr. Inos Dagytės Mituzienės). Susirinkusiųjų pašlovintam ir pagerbtam jubiliatui buvo įteikti nauji pripažinimo ženklai – Vilniaus miesto mero padėka ir LKAS garbės žymuo (Nr. 10) „Už nuopelnus  Lietuvos kraštovaizdžio architektūrai“. Renginį vedė architektai Leonardas Vaitys ir prof. dr. G. Stauskis, komunikacijos specialistė dr. I. Dagytė Mituzienė.

01/07/2019

2019 m. sausio 8 d. ilgamečiam LKAS valdybos nariui, buvusiam LKAS pirmininkui (2014–2017) Alvydui Mituzui sukanka 70 metų. Sveikiname kraštovaizdžio architektą  su gražiu gyvenimo jubiliejumi, džiaugiamės nuveiktais darbais, linkime ąžuolo tvirtybės ir ilgų kūrybos metų.

01/04/2019

2018 m. gruodžio pradžioje įsteigta ir Juridinių asmenų registre įregistruota  Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė (KŽEG), veikianti pagal Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymą. Veiklą pradedančios naujos asociacijos steigėjai – Lietuvos universitetų botanikos sodų asociacija, Lietuvos arboristų asociacija (LARA) bei „UAB Arbovita ir Ko“. Asociacijos nariu jau tapo ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK).  Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupės direktoriumi tapo miškų ūkio inžinierius, LKAS asocijuotas narys Steponas Deveikis. Į naujos asociacijos valdybą išrinkti LARA pirmininkas Renaldas Žilinskas (valdybos pirmininkas), dr. Remigijus Bakys (KMAIK), dr. Nerijus Jurkonis (VDU). 

12/21/2018

Visiems LKAS interneto svetainės lankytojams linkime linksmų, ramių švenčių ir  sėkmingų 2019-ųjų metų.

11/28/2018

Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga su kitais organizatoriais kviečia į konferenciją „Šiandieninės miesto želdynų problemos ir perspektyvos“,  kuri vyks 2018 m. gruodžio 4 d. 13.00 val. Jonavos Kultūros centro Mažojoje salėje, Žeimių g. 15, Jonavoje. Renginys skirtas plačiajai visuomenei, želdinių specialistams, architektams ir savivaldybių tarnautojams. 

11/15/2018

Tarp nesibaigiančių klausimų, kas yra kraštovaizdžio architektas ir koks yra jo realus vaidmuo kuriant privačią ir viešąją aplinką, ryškėja suvokimas, kuris gali, o gal net ir savotiškai privalo, padėti naujai apibrėžti profesiją ir jos tikslus. Neužtenka turėti puikių želdynų planavimo, aplinkotvarkos, inžinerijos pagrindų. Netgi lokaliai sprendžiant sodų planavimo aspektus, reikia analizuoti ir suprasti pasaulinę gamtos raidą ir šiandien aktualią problematiką.

10/31/2018

2018 m. rugpjūčio 4 d. popietę Kurtuvėnų dvaro svirno ekspozicijų salėje atidarant dailės (tapybos, skulptūros, grafikos) ir kraštovaizdžio architektūros plenero „Vietos dvasia ir vietos matymas 2018“ darbų parodą buvo pasidžiaugta kūrybinio darbo ir bendravimo su Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos vadovu Rimvydu Tamulaičiu, vyriausiuoju kraštotvarkininku Dariumi Ramančioniu, kitais specialistais savaite (nuo liepos 28 d. iki rugpjūčio 4 d.), padėkota vienų kitiems už geranorišką ir nuoširdų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija, pagalbą, apgyvendinimą Jono ir Eglės Jankevičių kaimo turizmo sodyboje, maitinimą Kurtuvėnų smuklėje (savininkė ir šeimininkė Zosė Kalnikienė). Pasidžiaugta darbų ekspozicija ir pažadėta pratęsti nespėtus nuveikti darbus.