Sveiki atvykę į LKAS.lt

Dar nebuvo sukurtas turinys pirmam puslapiui.

06/18/2019

Pastaruoju metu tvarkant miestų ir miestelių želdynus ir želdinius kyla aštrių diskusijų ir konfliktų, visuomenėje dažnai reiškiamas nepasitenkinimas dėl brandžių medžių kirtimo, netinkamo genėjimo ar panašių dalykų. Klausimai, kaip tvarkyti miesto želdynus ir želdinius, kurti ir palaikyti tvarią ir estetišką miesto aplinką, užtikrinti gyventojų gerovę ir pritarimą pokyčiams, nesukelti bereikalingų konfliktų savivaldybėse, yra kaip niekad aktualus. Šias problemas nagrinės Anykščiuose 2019 m. birželio 28 d. organizuojamas seminaras „ŽELDYNŲ TVARKYBOS PROJEKTŲ VADYBA“. 

06/11/2019

DELFI turinio projektų žurnalistė Justina Maciūnaitė šia tema kalbino LKAS narius – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Želdynų poskyrio vedėją Giedrę Čeponytę ir VGTU Architektūros fakulteto Urbanistikos katedros profesorių Gintarą Stauskį. 

05/28/2019

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Naujienų portalas teigia, kad toks poreikis yra ir kad augantis rinkos poreikis į universitetus grąžins kraštovaizdžio architektų rengimą. Šią naujieną pakartojo ir kiti portalai. Lietuva šiuo metu yra vienintelė Baltijos jūros regiono šalis, kurios universitetuose jau penkerius metus nėra rengiami profesionalūs kraštovaizdžio architektai. Situaciją imasi keisti VGTU, nuo 2020 m. rugsėjo Architektūros fakultete pristatantis naują Kraštovaizdžio architektūros bakalauro studijų programą. Tiek universiteto atlikta darbdavių apklausa, tiek didėjantis užklausų ir užsakymų skaičius iš viešojo ir privataus sektorių, nekilnojamojo turto vystytojų ir individualių asmenų rodo, kad šių specialistų poreikis šalyje auga.

05/22/2019

Vėl turime progą pašlovinti poną Regimantą – 2019 m. gegužės 27 d. jam, LKAS garbės ženklo „Už nuopelnus Lietuvos kraštovaizdžio architektūrai“ kavalieriui, sukanka 80 metų. Šį jubiliejų kraštovaizdžio architektas pasitinka su naujų darbų aplankalu – nekukliu projektų pluoštu naujoje knygoje Lietuvos kraštovaizdžio architektų darbai 2008–2018, tekstais kraštovaizdžio architektūros tema Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje ir įvairiuose žurnaluose, interneto portaluose.

05/17/2019

Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) naujoji ekspertų taryba 2019-05-16 posėdyje svarstė, tačiau nesutarė ir nesuformulavo vieningos nuomonės dėl Sapiegų parko Vilniuje projekto. Netgi baroko stiliaus atkūrimo idėjai nebuvo pritarta.

05/14/2019

Architektė ir kraštovaizdžio architektė, LKAS narė-steigėja, LKAS Ekspertų tarybos narė Neringa Jarašūnienė sulaukė jubiliejinio gimtadienio. Ji gimė 1959 m. gegužės 15 d. Kaune, architektų Liudos ir Juozo Mažeikų šeimoje.Sveikiname kolegę Neringą  su gražiu gyvenimo jubiliejumi, džiaugiamės jos nuveiktais darbais ir tauria bičiulyste, linkime ilgų kūrybos metų.

05/08/2019

Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje kolegos kraštovaizdžio architektai ir suinteresuota visuomenė gali susipažinti su Sapiegų parko, Trakų Vokės dvaro parko tvarkymo projektais, kitų miesto želdynų projektų medžiaga. 2019 m. gegužės 9 d. numatomas Sapiegų parko atnaujinto projekto pristatymas visuomenei.